پیدا شدن چند تن زعفران در تهران همه را شگفت زده کرد

زعفران سرگل بهترین نوع زعفران در تهران با تندترین رنگ و عطر است. نخ‌های سرگل به‌عنوان خالص‌ترین نوع زعفران، نوک قرمز کلاله با شیپوری شکل است که از قسمت‌های زرد و سفید سبک جدا می‌شود که ارزش کیفی ندارند. این نوع زعفران دارای بیشترین میزان کروسین، پیکروکروسین و سافرانال است.

زعفران نگین دومین نوع زعفران مرغوب است. زعفران نگین را درست در انتهای برچه که کلاله آن به سه سارگول تقسیم می شود، بریده می شود و حاصل مراقبت و وقت زیاد است. این نوع زعفران به اندازه زعفران سرگل خالص نیست، اما از آنجایی که رشته های زعفران به یکدیگر متصل هستند، احتمال کنده شدن آن بسیار کمتر است.

نخ های زعفران پوشال از سرگل و قسمت زرد کلاله بالای سبک تشکیل شده است. این نوع زعفران به اندازه زعفران نگین خالص نیست.

نخ های زعفران دسته تقریباً تمام قسمت های کلاله را شامل می شود و کلاله حدود 3-4 سانتی متر زیر سرگل بریده می شود. قدرت رنگ دهی این نوع زعفران به اندازه انواع دیگر قوی نیست و خلوص آن بسیار کمتر است.

زعفران

چگونه زعفران مرغوب را تشخیص دهیم؟
هنگام خرید زعفران باید مراقب زعفران دوخته باشید. پنج راه ساده برای تست زعفرانی که خریده‌اید وجود دارد و مطمئن شوید که بوی و رنگ اصلی زعفران واقعی دارد:

1. ظاهر فیزیکی

نخ‌های زعفران باکیفیت واقعی خشک، ظریف، قرمز تیره با رویه شیپور مانند و حتی اندازه به نظر می‌رسند. از سوی دیگر، نخ های زعفران بی کیفیت، درشت، ریز و نامنظم هستند. اگر زعفران با روکش مومی به نظر می رسید، باید به کیفیت آن شک کنید. نخ های زعفران به هم نمی چسبد.

مزه
یک نخ زعفران را روی زبان خود امتحان کنید. طعم یک نخ زعفران اصیل وقتی آن را امتحان کنید کمی تلخ و گس است. زعفران بی کیفیت طعم شیرینی دارد.

رایحه

چگونه زعفران مرغوب را تشخیص دهیم؟ چگونه زعفران مرغوب را تشخیص دهیم؟ چگونه زعفران مرغوب را تشخیص دهیم؟ چگونه زعفران مرغوب را تشخیص دهیم؟
بوی نخ های زعفران را استشمام کنید و آن زعفران اصیل است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.