پیاز داغ چیسی بخورید تا دچار بیماری کرونا نشوید

در ایالات متحده، پیاز داغ چیپسی حدود 87 درصد از تولید پیاز تجاری را تشکیل می دهد. پیاز بنفش 8 درصد است. پیاز سفید 5 درصد اندازه پیازها از قطر کمتر از 1 اینچ تا بیش از 4.5 اینچ متغیر است. رایج ترین سایز فروخته شده در بازار آمریکا 2 تا 3.75 اینچ است. پیازچه ها در واقع پیازهای زرد، قرمز یا سفید نابالغی هستند که قبل از شروع به تشکیل پیازها برداشت می شوند.

«پیاز» و «پیاز سالاد» نام مستعار دیگری برای پیاز نارس هستند. پیازچه پیازچه نیست. پیاز بنفش طعم متمایزی دارد، اما طعم آن به پیاز بالغ نزدیکتر از پیاز سبز است.

ویکتوریا جار دابکوفسکی، متخصص تغذیه در موسسه ورزش تگزاس در دانشگاه تگزاس در آستین، می گوید: «پیاز برای سلامتی عالی است. آنها منابع عالی ویتامین C، ترکیبات سولفوریک، فلاونوئیدها و فیتوکمیکال ها هستند. فیتوکمیکال‌ها یا فیتونوترینت‌ها، ترکیبات طبیعی موجود در میوه‌ها و سبزیجات هستند که با بدن انسان واکنش نشان می‌دهند تا پاسخ‌های سالم را تحریک کنند.

پیاز

فلاونوئیدها مسئول رنگدانه در بسیاری از میوه ها و سبزیجات هستند. مطالعات نشان داده است که پیاز می تواند به کاهش خطر بیماری پارکینسون، بیماری های قلبی عروقی و سکته کمک کند.

یکی از فلاونوئیدهای ارزشمند موجود در پیاز کوئرستین است که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و ممکن است در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشد. آنجلا لموند، متخصص تغذیه در پلانو، تگزاس و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم‌شناسی، می‌گوید: «پیاز ممکن است علیرغم مطالعات متعدد برای سلامت قلب نیز مفید باشد». برای شناسایی دقیق باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

به گفته مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، کوئرستین، پیاز فواید بسیار دیگری نیز دارد که به تسکین علائم عفونت مثانه، ارتقای سلامت پروستات و کاهش فشار خون کمک می کند. سایر مواد شیمیایی گیاهی مهم در پیاز دی سولفیدها، تری سولفیدها، سپین و وینیل دیتین ها هستند. به گفته انجمن ملی پیاز، همه آنها برای حفظ سلامت مفید هستند و خواص ضد سرطانی و ضد باکتریایی دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.