پخت و پز غذای خانگی با روش جدید استفاده از ظرف یکبار مصرف میوه و بطری پلاستیکی

با توجه به اثرات بالقوه آلودگی بر محیط زیست، سوزاندن بطری پلاستیکی در مقایسه با بازیافت و دفن زباله کمتر برای مدیریت زباله استفاده می شود.

استثناهای قابل توجه در این مورد کشورهای اروپایی مانند سوئد و دانمارک، و همچنین ژاپن هستند، با تاسیسات زباله سوز عظیم برای مدیریت زباله های جامد شهری از جمله پلاستیک.

با این حال، کشورهایی مانند مجارستان مقرراتی را در 29/2014 وضع کرده اند. (XI. 28.) مقررات وزارت کشاورزی در مورد جدیدترین وسایل پلاستیکی اشپزخانه که تنها به کارخانه های سوزاندن زباله های پلاستیکی مجاز اجازه سوزاندن پلاستیک را می دهد، در حالی که سایر اشکال سوزاندن زباله های پلاستیکی ممنوع است.

مزیت سوزاندن پلاستیک، بازیافت انرژی از زباله های پلاستیکی است.
پردازش مجدد ضایعات یا ضایعات پلاستیکی بازیافتی به محصولات قابل استفاده، بازیافت پلاستیک نامیده می شود. بیشتر پلاستیک ها در طبیعت غیرقابل تجزیه هستند، از این رو، کار اساسی کاهش انتشار زباله، مدیریت موثر و بازیافت زباله های حاصل است.

تولیدی ظروف پلاستیکی یکی از جنبه های اصلی تلاش های جهانی برای به حداقل رساندن سالانه 8 میلیون تن پلاستیک در جریان زباله های ورودی به اقیانوس زمین است. به گفته هوپول و همکاران.

اصطلاح بازیافت پلاستیک به دلیل انواع فعالیت های بازیافت و بازیافت پیچیده است. چهار دسته اصلی بازیافت وجود دارد که عبارتند از: اولیه (که شامل پردازش مجدد مکانیکی پلاستیک ها به یک محصول جدید با خواص معادل است)، ثانویه (که شامل پردازش مجدد مکانیکی پلاستیک ها به محصولی با خواص پایین تر است)، سوم (که شامل بازیابی ترکیبات شیمیایی پلاستیک) و چهارتایی (که شامل بازیابی انرژی از پلاستیک است).

در مقایسه با بازیافت ظرف یکبار مصرف میوه، اما مشابه با ارزش پایین بازیافت شیشه، بازیافت پلاستیک به دلیل چگالی کم و ارزش کم، اغلب چالش برانگیزتر است. همچنین، چندین مشکل فنی وجود دارد که باید هنگام بازیافت پلاستیک با آنها برخورد کرد.

ذوب انواع پلاستیک با هم اغلب باعث جدایی فازی مشابه روغن و آب می شود و در این لایه ها قرار می گیرند. مرزهای فاز حاصله مسئول ضعف ساختاری در محصول(های) نهایی است که کاربرد این مخلوط پلیمری را محدود کرده است.

این مورد در مورد پلی اتیلن و پلی پروپیلن است که دو پلاستیکی هستند که معمولاً تولید می شوند و بنابراین استفاده از آنها برای بازیافت محدود شده است.

اخیراً، کوپلیمرهای بلوک به عنوان شکلی از شار جوشکاری ماکرومولکولی یا بخیه های مولکولی در موارد دیگر برای غلبه بر این چالش جداسازی فاز در طی بازیافت پلاستیک پیشنهاد شده است.

 • منابع:
  1. Public and Environmental Health Effects of Plastic Wastes Disposal: A Review
 • تبلیغات:
  1. مردی با مبل حصیری صندلی ماشین نصب کرد
  2. ذرت جایگزین برنج کنید
  3. مردی چسب پودری ساختمان را مصرف می کند
  4. مردی با رژ لب رنگ اتاق را قرمز کرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.