همه چیز درباره فلفل قرمز

فلفل قرمز غلاف میوه خشک و رسیده از گونه های تند (گرم) گونه فلفل دلمه ای است. این فلفل گاهی اوقات به عنوان فلفل کاین نیز شناخته می شود، زیرا این نام را به دلیل گرمای زیاد فلفلی که در مجاورت رودخانه کاین در گویان فرانسه رشد می کند، گرفته اند. علاوه بر کاین، فلفل قرمز با نام‌های دیگری از جمله فلفل چیلی، فلفل چیلی، فلفل تند و فلفل قرمز نیز شناخته می‌شود.

نام Capsicum از کلمه لاتین / یونانی برای “کپسول” گرفته شده است که به شکل میوه ها اشاره دارد. فلفل قرمز در زبان‌های مختلف با نام‌های زیادی مانند la jiao (چینی ماندارین)، mirch (هندی)، شیلی (اسپانیایی)، poivre rouge (فرانسوی)، fulful alahmar (عربی)، roter Pfeffer (آلمانی) و peperone/diavoletto شناخته می‌شود. (ایتالیایی).

 

 

منشا فلفل قرمز آمریکای مرکزی و جنوبی است. پس از کشف آمریکا در اروپا، بسیاری از ارقام (واریته‌ها) مشتق از چندین گونه در سراسر جهان گسترش یافتند. شرایط ایده آل برای رشد فلفل ها شامل آفتاب با خاک گرم و لومی است که به طور ایده آل بین 70 تا 84 درجه فارنهایت است. در آب و هوای معتدل، فلفل را به عنوان گیاهی یکساله در فصل تابستان می کارند. در مشتریان گرمتر، انواع فلفل پاپریکا را می توان در تمام طول سال کشت کرد. گیاهان فلفل معمولاً قبل از انتقال به مزرعه از نهال در مهد کودک رشد می کنند. آنها گل های کوچک سفید رنگی تولید می کنند که خود گرده افشانی هستند و میوه ها حدود 5-10 روز پس از گرده افشانی شروع به تشکیل می کنند. فلفل ها سبز شروع می شوند و سپس قبل از رسیدن به اندازه بالغ خود می رسند (معمولاً به رنگ قرمز می رسند). برخی از انواع فلفل مانند jalapenos در حالی که هنوز سبز هستند درست قبل از رسیدن چیده می شوند. فلفل به دو صورت تازه و خشک به طور گسترده مصرف می شود.

از نظر گیاه شناسی، فلفل قرمز یکی از اعضای خانواده Solanaceae (شیب شب) است. در جنس Capsicum، پنج گونه معمولاً به عنوان اهلی شناخته می شوند و برای اهداف آشپزی استفاده می شوند (2). در هر گونه، هزاران رقم مختلف وجود دارد که تعدادی از آنها به عنوان نمونه در زیر ذکر شده است:

بیشتر فلفل قرمز موجود در بازار از گونه Capsicum annuum است و فلفل قرمز خرد شده معمولاً شامل انواع کاین به تنهایی یا مخلوط با ارقام دیگر است.  بیشتر محدود به چند کشور آمریکای لاتین (پرو، بولیوی، کلمبیا و برزیل)

اگرچه فلفل قرمز در اصل از آمریکای مرکزی و جنوبی است، اما اکنون به طور گسترده در سراسر جهان از جمله هند، پاکستان، چین، مدیترانه، مکزیک و ایالات متحده مصرف می شود.

 

فلفل انگلیسی

میوه فلفل دلمه ای و بادمجان دلمه ای از حدود 7500 سال قبل از میلاد مسیح بخشی از رژیم غذایی انسان بوده و یکی از قدیمی ترین محصولات کشت شده در قاره آمریکا است. لازم به ذکر است که فلفل قرمز از نظر گیاه شناسی اصلاً با فلفل سیاه (piper nigrum) مرتبط نیست.

کاشفان اولیه اسپانیایی در حین جست و جوی توت های فلفل سیاه، فلفل قرمز را در دریای کارائیب پیدا کردند. در سردرگمی معصومانه (یا شاید برای حفظ چهره)، اسپانیایی ها نام کشف خود را “فلفل قرمز” گذاشتند. پس از بازگشت فلفل چیلی به اروپا، تاجران پرتغالی به سرعت فلفل قرمز را در سراسر آسیا معرفی کردند، جایی که آشپزهای هندی که قبلاً به طعم های تند عادت داشتند، مورد استقبال ویژه قرار گرفتند. گیاهان فلفل در آسیا رشد کردند و آنقدر فراگیر شدند که بسیاری به اشتباه فلفل چیلی را بومی بسیاری از غذاهای آسیایی فرض کردند.

اعتقاد بر این است که فلفل قرمز علاوه بر نقشی که در آشپزی دارد، دارای قدرت های ماوراء طبیعی است. در جنوب هند، نیمبو میرچی (ترکیبی از فلفل چیلی و لیمو) بیرون از ورودی خانه ها و مشاغل بسته می شود تا آلکشمی، الهه بدبختی را از خود دور کند.

فلفل قرمز خرد شده خشک شده از نظر ظاهری به رنگ قرمز نارنجی تا قرمز تیره تیره است که اغلب با دانه های زرد قابل مشاهده است. فلفل قرمز آسیاب شده (فلفل کاین) پودری ریز به رنگ نارنجی مایل به قرمز است.

فلفل قرمز بیشتر به خاطر حرارت تندش معروف است. احساس سوزش ناشی از خوردن میوه های فلفل توسط ترکیباتی به نام “کاپسایسینوئید” ایجاد می شود. سطح گرما با واحدهای حرارتی اسکویل (SHU) اندازه گیری می شود: هر چه این عدد بیشتر باشد، فلفل تندتر است. فلفل کاین حدود 8000 SHU است در حالی که فلفل نارنجی هابانرو 210000 SHU است. پودر فلفل کاین معمولاً تندتر از فلفل قرمز است و طبع فلفل قرمز بسیار گرم است.

 

فلفل دلمه در بارداری

 

کاربردهای آشپزی

آیا میدانید فلفل که در غذا ها استفاده می کنید چیست؟ فلفل به مخلوط چاشنی ها، گوشت ها، ترشیجات، غذاهای دریایی، غذاهای ایتالیایی، هندی، مکزیکی و کارائیب گرما و گاز می افزاید. فلفل قرمز در نمک چاشنی شده، پودر فلفل قرمز، تند، خال سیاه مکزیکی و مخلوط چاشنی بربر استفاده می شود. فلفل قرمز اغلب بر روی میزهای آشپزخانه در بسیاری از خانواده های دوستدار ادویه یافت می شود تا از آن به عنوان پاشیدن پیتزا، ماکارونی و هر چیزی که گرما مورد نیاز است استفاده شود.

نکات آشپزی

هنگام پخت و پز با پودر فلفل سیاه کاین، در اکثر دستور العمل ها از 1/8 قاشق چایخوری برای 4 وعده استفاده کنید، مگر اینکه غذای خیلی داغ مورد نظر باشد. فلفل قرمز خرد شده رنگ و حرارت خوبی به آب نمک دستور پخت ترشی می دهد. می‌توانید با اضافه کردن فلفل قرمز به داخل شیشه، ترشی‌های خریداری‌شده از فروشگاه را پس از باز کردن طعم‌دار کنید. روغن چیلی قرمز یک چاشنی مهم چینی است که با بسیاری از غذاها از جمله کوفته ها و رشته فرنگی می آید. می توانید خودتان را با خیساندن فلفل قرمز خرد شده در روغن داغ درست کنید. پاشیدن فلفل قرمز یا فلفل قرمز می‌تواند رنگ قرمز آتشینی را به غذاها اضافه کند و فلفل سیاه نکوبیده برای لاغری بسیار خوب است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.