لامپ کم مصرف 40 وات مهتابی موجب پیری پوست می شود

از اول سپتامبر2009 لامپ کم مصرف 40 وات مهتابی در سراسر اتحادیه اروپا ممنوع شده است. در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای قدیمی، لامپ‌های کم‌مصرف تا 80 درصد کمتر برق مصرف می‌کنند و دارای نور یکسانی هستند و ده برابر بیشتر عمر می‌کنند.

از زمانی که دیودهای ساطع کننده نور به قفسه ها برخورد کردند، دیگر نگاهی به گذشته وجود ندارد. فناوری برتر، کیفیت نور، و اعتبار صرفه جویی در مصرف انرژی،  کم مصرف ها را به عنوان انتخاب شماره یک برای لامپ ها در کانون توجه قرار داده است.

در واقع، طبق گزارش گلدمن ساکس به کارگیری سریع ال ای دی ها در روشنایی یکی از سریع ترین تغییرات فناوری در تاریخ بشر را نشان می دهد. چند سال بعد، بخش بزرگی از باقیمانده های خصوصی مصرف شده و منابع نوری دیگر اکنون خانه را روشن می کننند.

با وجود قیمت خرید بالاتر، با لامپ فلورسنت فشرده در مصرف برق و هزینه صرفه جویی می کنید.لامپ های دارای دیودهای ساطع کننده نور یا به اختصار ال ای دی، به همین ترتیب از نظر انرژی کارآمد هستند و عمر مفید بالایی دارند.

لامپ

مانند لامپ کم مصرف، لامپ LED پس از روشن شدن داغ نمی شود. مزیت دیگر این است که ال ای دی ها فوراً روشن می درخشند بدون هیچ گونه زمان راه اندازی یا سوسو زدن.

علاوه بر این، فاقد جیوه است. قیمت خرید نسبتاً بالا در بلندمدت از طریق کاهش هزینه های عملیاتی نتیجه می دهد.در لامپ های معمولی، یک سیم با جریان الکتریکی ساخته می شود تا بدرخشد.

بخش بزرگی از انرژی الکتریکی مصرفی به گرما تبدیل می شود نه به نور. بنابراین یکی از رادیاتورهای دما نیز صحبت می کند. لامپ کم مصرف حاوی گازی است که با استفاده از برق تخلیه می شود.

این ترشحات نور UV را ایجاد می کند که برای انسان نامرئی است، که به نوبه خود فسفر داخل به اصطلاح لامپ فلورسنت فشرده را تحریک می کند.

در مقایسه با لامپ های قدیمی، لامپ های کم مصرف و لامپ های LED برای شدت نور یکسان به وات کمتری نیاز دارند. این بدان معنی است که آنها به طور قابل توجهی برق کمتری مصرف می کنند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.