در جنگل های دور افتاده ظروف پلاستیکی و بطری پلاستیکی پیدا شده است

در میان بلایای پیش بینی نشده و مشکلات زیست محیطی اطراف پرنسس او تصمیم گرفت که دنیا را با یک قطره آب در یک زمان تغییر دهد.

در یک تلاش ساده برای مبارزه با تغییرات محیط اطرافش که در آن آب آشامیدنی آلوده شده است حتی آلوده کردن آب آشامیدنی سالم با پلاستیک غیر قابل تجزیه زیستی، انگیزه ای برای تغییر در درون او ایجاد شد.

سال‌هاست که این کشور تلاش زیادی برای معکوس کردن و یافتن راه‌های جایگزین به جای استفاده از بطری پلاستیکی داشته است. یکی از رهبران جوان، همراه با مدرسه اش در Dasmariñas، تصمیم گرفتند در نجات محیط زیست مشارکت کنند.

با کمک و رهبری او جنبشی را آغاز کردند.

با جشن گرفتن مجازی روز زمین 2021، پرنسس فرانچسکا آ. پتالور، دانش آموز کلاس ششم و رئیس باشگاه جوانان برای محیط زیست در مدارس (YES-O) مدرسه ابتدایی دکتر خوزه پی ریزال در بخش مدارس شهر داسماریناس، به اشتراک گذاشت.

چگونه مدرسه آنها تجسم تغییر در مدرسه خود شد. این جرقه جنبشی برای حذف جدیدترین وسایل پلاستیکی اشپزخانه و جایگزینی آنها با لیوان در مدارس شد، که روند را برای مدارس در کشور ایجاد کرد و حتی در خارج از کشور نیز مورد توجه قرار گرفت و مؤسسات را بر آن داشت تا بطری های یکبار مصرف را که به محیط زیست آسیب می زند حذف کنند.

شروع جنبش

پلاستیک های یکبار مصرف کیفیت محیط مجمع الجزایر را کاهش داده، اجتماعات را زباله می کند، بدنه های آبی را آلوده می کند و اکوسیستم های طبیعی طبیعت را از بین می برد.

با توجه به این موضوع، تولیدی ظروف پلاستیکی شهر داسماریناس دستور بخش شماره 1 سری 2019 یا تنظیم استفاده از محصولات پلاستیکی در مدارس و ادارات در بخش مدارس شهر داسماریناس را معرفی کرد.

این امر باعث شد که مدیر مدرسه دبستان دکتر خوزه پی. ریزال، آنا لیسا آر. ویلانووا، مشاور باشگاه YES-O، پائولا ام. آنینائو، و پتالور، با شروع چالش در مدرسه خود در سال 2019 پیشگام تغییراتی در جوامع خود باشند.

آنها همراه با معلمان علوم، استفاده از ظرف یکبار مصرف میوه را در کلاس‌های درس و غذاخوری‌ها پیاده‌سازی کردند و دانشگاه را 100% بدون بطری پلاستیکی ساختند.

برای تشویق فراگیران به پذیرش این چالش، معلمان این ابتکار را برای آشکار ساختن تغییر در کلاس های درس خود رهبری کردند. آنینائو می‌گوید: «معلم ما با نقشه‌ای است که می‌خواهیم به آن نگاه کنیم.

  • منابع:
  1. A Bottle of Hope: How can Drinking Water Save the Earth?
  • تبلیغات:
  1. مردی با حوله زیرانداز درست کرد
  2. با لوبیا قرمز سوپ مقوی درست کنید
  3. خرما درمان معده درد است
  4. مبل حصیری راهی به سوی آرامش

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.