تقویت حافظه شما به خوردن قهوه مربوط می باشد

در یک مطالعه در سال 2012 که در مجله بیماری آلزایمر منتشر شد، محققان فلوریدا سطوح کافئین خون را در افراد مسن با اختلالات شناختی خفیف آزمایش کردند، که می تواند پیش درآمدی برای زوال عقل شدید از جمله بیماری آلزایمر باشد.

هنگامی که محققان دو تا چهار سال بعد مجدداً این افراد را ارزیابی کردند، آنهایی که سطح خونشان حاوی مقادیری کافئین معادل حدود طرز تهیه کیک ساده وانیلی در قابلمه بود، نسبت به کسانی که کافئین کم یا بدون کافئین مصرف کرده بودند، بسیار کمتر به زوال عقل تبدیل شدند.

5. از کبد محافظت کنید.
چندین مطالعه منتشر شده در مجلات معتبر نشان داده اند که نشومیز یقه کراواتی اثرات مفیدی بر کبد دارد، از جمله کاهش خطر مرگ ناشی از سیروز کبدی، کاهش سطح آنزیم های مضر کبدی و محدود کردن زخم های کبدی در افراد مبتلا به هپاتیت C.

6. ارتقاء سلامت قلب.
طبق مطالعه ای که در سال 2021 در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شد: نارسایی قلبی، نوشیدن روزانه یک یا چند فنجان قهوه برای لاغری شکم و پهلو ساده و کافئین دار با کاهش قابل توجهی در خطر طولانی مدت نارسایی قلبی در افراد مرتبط بود.

این مطالعه به داده های اصلی از مطالعات شناخته شده بیماری قلبی شما نگاه کرد: مطالعه قلب فرامینگهام، مطالعه خطر آترواسکلروز در جوامع و مطالعه سلامت قلب و عروق.

اگرچه شواهد کافی برای حمایت از تجویز قهوه برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد این کشف اخیر یافته‌های قبلی را تقویت می‌کند که اندازه لباس بافتنی نوزاد در واقع برای سلامت قلب مفید است.

در سال 2013، مجله Epidemiology and Prevention مروری بر مطالعاتی منتشر کرد که همبستگی بین مصرف قهوه و بیماری های قلبی عروقی را تجزیه و تحلیل می کرد. داده های 36 مطالعه مختلف نشان داد افرادی که سه تا پنج فنجان قهوه در روز می نوشند نسبت به افرادی که قهوه نمی نوشند یا بیش از 5 فنجان در روز می نوشند کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی قرار دارند.

در حالی که دلیل آن مشخص نیست، یک احتمال این است که قهوه به بهبود کنترل رگ های خونی بر جریان خون و فشار خون کمک می کند.

7. کاهش خطر ملانوما.
یک مطالعه در سال 2015 که در مجله موسسه ملی سرطان منتشر شد، عادات نوشیدن قهوه را در بیش از 447000 نفر در طی 10 سال بررسی کرد. محققان دریافتند افرادی که روزانه چهار فنجان یا بیشتر قهوه کافئین دار می نوشند نسبت به افرادی که قهوه بدون کافئین می نوشند یا قهوه نمی نوشند، 20 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به ملانوم هستند.

  • منابع:
  1. Health Benefits of Coffee
  • تبلیغات:
  1. رویت ققنوس بر روی قله اورست!
  2. روش های تولید نوشت افزارها
  3. فواید مصرف قهوه گانودرما
  4. پشم شیشه و بیماری درماتیت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.