انتخاب و پرورش فلفل تند

فلفل چیلی و سس های تند در همه جا از میان وعده ها گرفته تا غرفه های غذاخوری رایج هستند. رقابت برای تولید تندترین فلفل منجر به ورود انواع جدیدی به بازار هر چند سال یکبار می شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

چه ذائقه شما به مقدار کمی گرما باشد و چه فلفلی که چشمانتان را آب می کند، ده ها نوع مختلف وجود دارد که به محبوبیت فلفل قرمز چیلی در سراسر جهان کمک می کند.

طبع فلفل قرمز

انواع گوناگون فلفل چیلی

همیشه نمی توان فلفل تند را با نامش تشخیص داد. همه فلفل ها از جنس فلفل دلمه ای هستند، اما در اینجا پنج گونه فلفل دلمه ای صادراتی در حال کشت وجود دارد.

بیشتر گونه های معمولی رشد یافته مانند کاین، jalapenos و serranos، Capsicum annuum هستند. بسیاری از فلفل های تند آسیایی و همچنین فلفل تاباسکو C. Frutescens هستند. Habaneros و Scotch Bonnet C. chinense هستند. فلفل های آتشین «آجی» مانند «آجی آماریلو»، «آجی کلرادو»، «آجی کریستال» متعلق به C. baccatum هستند. و فلفل های وحشی chiltepíns و chilipiquíns، از مناطق اطراف مکزیک، C. glabriusculum هستند. با این حال آنها طبقه بندی شده اند، تنوع زیادی وجود دارد.

رشد فلفل چیلی در مناطق مختلف

تا اینکه در سال 1912 داروشناسی به نام Wilbur L. Scoville روشی مبتکرانه و البته نادقیق برای اندازه گیری تندی نسبی فلفل چیلی ارائه کرد.1 او روغن های فلفل های مختلف را در آب شیرین رقیق کرد و از داوطلبان خواست آن را بچشند. اسکویل میزان رقیق شدن روغن فلفل را اندازه‌گیری کرد تا آزمایش کنندگان نتوانند گرما را تشخیص دهند و همچنین فلفل سیاه نکوبیده برای لاغری بسیار مفید است.

فلفل دلمه ای شیرین با واحد حرارتی Scoville صفر (SHU) وارد شد و نوار شروع را تنظیم کرد. Jalapenos دارای رتبه 2500 SHU است که به معنای 2500 قسمت آب قند به 1 قسمت عصاره Jalapeno است. هر چه SHU بالاتر باشد فلفل تندتر است. هابنرو امتیاز 350000 SHU.2 را به دست آورد.

 

امروزه محققان از دستگاه کروماتوگرافی استفاده می کنند که بسیار دقیق تر از روش اسکویل است. همان نوع فلفل چیلی که در شرایط مختلف رشد می‌کند، می‌تواند از نظر سطح حرارت بسیار متفاوت باشد. در واقع دو فلفل تند که از یک گیاه برداشت می شوند ممکن است درجه حرارت متفاوتی داشته باشند.

 

اکثر واریته‌ها وقتی کاملاً بالغ شوند از سبز به قرمز، زرد یا نارنجی تغییر می‌کنند. آناهیم ها اغلب در حالی که هنوز در مرحله سبز هستند برداشت می‌شوند، اما اجازه می‌دهند که jalapenos و serranos قبل از برداشت قرمز شوند، اغلب طعم را همراه با گرما شیرین می کند. فلفل قرمز دودی که برای تهیه فلفل چیپوتل استفاده می شود و ادویه زیره با فلفل طعم بی نظیری را به همراه دارد.

در حالی که برخی از فلفل‌های چیلی صرفاً تند هستند، اکثر آنها طعم های متفاوتی دارند. هابانروها در SHU ها نسبتاً بالایی دارند و طعم مرکباتی مشخصی دارند. فلفل پوبلانو، که مانند آناهیم ملایم است، رنگ تیره دود دارد و در غذای چیلی رلنوس استفاده می شود. علاوه بر جذابیت طعم انواع مختلف، تصور می شود که گرما (و درد ناشی از آن) تولید اندورفین را تحریک می‌کند که پس از از بین رفتن درد، احساس خوشبختی ایجاد می‌کند.

انواع رایج فلفل سیاه چیلی برای رشد

علاوه بر طبقه بندی های گیاه شناسی ذکر شده در بالا، فلفل چیلی اغلب بر اساس SHU و شکل میوه های شان گروه بندی می شوند. در اینجا برخی از محبوب ترین گونه ها به ترتیب درجه حرارت آورده شده است که حتی انواع فلفل پاپریکا نیز وجود دارد:

آناهیم: میوه های بلند و مخروطی با دیواره های نسبتاً نازک. حرارت متوسط ​​تا ملایم (1000 – 5000 SHU)

Jalapeno: فلفل های کوتاه و کلفت با کمی مخروطی و دیواره های ضخیم. حرارت متوسط ​​تا ملایم (2000 – 5000 SHU)

سرانو: کوتاه و باریک با دیوارهای ضخیم متوسط. حرارت متوسط ​​تا زیاد (10000 – 25000 SHU)

کاین: بلند، نازک و منحنی با دیواره های نازک (مناسب برای خشک کردن). حرارت متوسط ​​تا زیاد (25000-50000 SHU)

تاباسکو: بسیار کوتاه و نوک تیز، با دیوارهای نازک. حرارت متوسط ​​به بالا. (30000 – 60000 SHU)

تایلندی: کوچک و باریک، با دیوار. گرما بیشتر از طعم حرارت متوسط ​​به بالا. (50000 تا 100000 SHU)

هابانرو: میوه های کوتاه و مربعی با دیواره های نازک. حرارت بالا. (150,000 – 350,000 SHU)

شبح: میوه‌های کوتاه، چمباتمه‌ای، کمی مخروطی با دیواره‌های نازک. حرارت فوق العاده بالا. (1,000,000+ SHU)

 

انواع رایج فلفل سیاه چیلی برای رشد

فلفل دلمه در بارداری

نکاتی برای رشد فلفل واقعاً “تند”

در حالی که انتخاب انواع شما نقش مهمی در تند بودن فلفل‌های چیلی و فلفل تند سبز قلمی که پرورش می‌دهید دارد، چند شرایط رشد وجود دارد که گرمای آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

واریته هایی با فصل رشد کوتاه تر را انتخاب کنید. برخی از فلفل های تند تا زمانی که روزها در پاییز کوتاه می شوند، شروع به گل و میوه نمی کنند. فلفل‌هایی که فصل رشد کوتاه‌تری دارند، زمان کافی برای بلوغ و افزایش حرارت خود را خواهند داشت

به نظر می رسد آفتاب داغ و دمای هوا و خاک گرم سطح گرما را در فلفل افزایش می دهد. در حالی که نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید، می توانید خاک را با پلاستیک سیاه بپوشانید تا دمای خاک را به دام بیاندازید و افزایش دهید.

گیاهان خود را در قسمت خشک بکارید. آب را کاملا دریغ نکنید. قبل از آبیاری مجدد، اجازه دهید گیاهان چند روز خشک بمانند

در مورد کود، به خصوص کود نیتروژن، اما حتی کمپوست راحت باشید. همراه با حداقل آب، گیاهان خود را در سمت لاغر رشد دهید. به گیاهان فلفل خود استرس ندهید اما نازک نکنید

محدودیت نویسه حداکثر ۵٬۰۰۰ نویسه است. برای ترجمه بیشتر، از دکمه‌های پیکان استفاده کنید. آنها آنها را در بهار تثبیت کنید، سپس بگذارید خودشان از پسشان برآیند

از شلوغ کردن گیاهان خود نترسید. آنها سخت تر برای میوه دادن مبارزه خواهند کرد.

پرورش فلفل چیلی با حرارت گزینه های زیادی برای استفاده از فلفل  و میوه خشک افغانی در اختیار شما قرار می دهد. استفاده از انواع مختلف در سالسا که یکی از محبوب ترین کاربردها برای فلفل چیلی است، کاملاً اشکالی ندارد. آنها را می توان پر کرد، کبابی کرد، پخت و سرخ کرد و به سوپ، خورش و ماریناد اضافه کرد. اکثر انواع به خوبی خشک می شوند و می توان آنها را آسیاب کرد و به عنوان چاشنی برای پختن هر غذایی که در آشپزخانه خود تهیه می کنید استفاده کرد.

 

انواع رایج فلفل سیاه چیلی برای رشد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.